Rudari darovali 50 doza krvi

U okviru ovogodišnjeg programa obilježavanja 21. decembra, Dana rudara, danas su u prostorijama Pogona Haljinići kakanjski rudari darovali krv za potrebe Transfuzijskog centra Zenica.

Komorati su tako, po ko zna koji put, pokazali svoju humanost i spremnost da pomognu svakome kome je to potrebno.

Sekcija dobrovoljnih davalaca krvi Rudnika mrkog uglja Kakanj akciju darivanja krvi organizuje dva puta godišnje i to u mjesecu junu, povodom godišnjice katastrofe u jami Orasi, i u decembru povodom Dana rudara.

Ovaj put je prikupljeno 50 doza krvi.

tetetec

“Ovo je tradicionalna akcija koju organizujemo svakog decembra uoči Dana rudara. Sekcija je aktivna tokom cijele godine i svakodnevno odgovara na potrebe za dozama krvi, kako naših radnika i njihovih porodica, tako i drugih ljudi u potrebi. Imamo podatke o svim davaocima, tako da možemo brzo reagovati i u kratkom roku obezbijediti odgovarajuću krvnu grupu,” izjavio je Sedmedin Berbić, predsjednik Sekcije dobrovoljnih davalaca krvi Rudnika Kakanj.